Great Reset

Great Reset

27. 9. 2021 Vyp Od

Pro někoho je Great Reset jen další konspirační teorií, pro někoho je Great Reset skutečností, která je nevyhnutelná. Co to ale Great Reset je? Obavy ze sociálních a ekonomických vyhlídek světa jen sílí. A k tomu existuje i pádný důvod, jelikož prudký hospodářsky pokles již začal a mnoha zemí se potýká nebo teprve začíná potýkat s ekonomickou krizí. K tomu podstatně přispěla i pandemie Covid-19.

Aby svět dosáhl lepšího výsledku a vrátil se zase do normálu, je třeba jednat společně a rychle. Každá země se musí zapojit a všechen průmysl musí být transformován. „Velký reset“ svět potřebuje. Někdo ho dokonce zaměňuje za „New World Order“ neboli „Nový světový řád.“
Pandemie Covid-19 již vedla ke stovkám tisícům úmrtí a aktuálně představuje jednu z nejhorších krizí v oblasti veřejného zdraví. V mnoha částech světa obětí ale neustále přibývá a objevují se nové a nové mutace tohoto viru. 

Je Great Reset konspirace
Tato pandemie je problémem, který vede k dlouhodobým důsledkům pro hospodářský růst, veřejný dluh, zaměstnanost a lidský blahobyt.  
Nezaměstnanost navíc v mnoha zemích ještě raketově roste. V USA od poloviny března požádal o nezaměstnanost každý čtvrtý pracovník, přičemž nové týdenní žádosti byly daleko nad historickými maximy. Navíc Mezinárodní měnový fond očekává, že se světová ekonomika letos sníží o 3 %, což je pokles o 6,3 procentního bodu za pouhé čtyři měsíce!
To vše se odrazí na klimatické krizi, jelikož některé země využili pandemii jako záminku k oslabení ochrany životního prostředí.
Tyto neřešené a zanedbané krize se ještě prohloubí a zanechají svět ještě méně udržitelný.

Great Reset jen konspirací

Někteří z nás prokázali ochotu obětovat se v zdravotní péče a dalších důležitých pracovníků a zranitelných skupin obyvatelstva. Mnoho dalších společností zintenzivnilo podporu svých pracovníků, zákazníků a místních komunit, a tudíž je zřejmé, že vůle budovat lepší společnost existuje. 

Agenda Great Reset by má tři hlavní složky.
1. První by vedla trh k lepším výsledkům. Za tímto účelem by vlády měly zlepšit koordinaci (například v daňové, regulační a fiskální politice), zlepšit obchodní ujednání a vytvořit podmínky pro „ekonomiku zainteresovaných stran“. 
2. Druhá složka agendy Great Reset má za úkol zajistit, že investice budou podporovat sdílené cíle, jako je rovnost a udržitelnost. 
3. Třetí má za úkol využít inovace čtvrté průmyslové revoluce k podpoře veřejného blaha, zejména řešením zdravotních a sociálních problémů, což by mělo být tou největší prioritou.

Teď je jen na každém z nás uvěřit, zda je Great Reset skutečností nebo jen konspirační teorií.