Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Cestování jako koníček

Každý z nás máme nějaké koníčky, bez nichž bychom nebyli schopni dlouhodobě fungovat. Nejen prací je člověk živ, musíme si najít nějaké odreagování od běžných denních starostí.

Někdo rád ticho u řeky při ranním rybaření, jiný potřebuje vyrážet do města za zábavou a sám nedokáže být ani chvíli. Je jedno, co děláme, důležité je, aby nás to naplňovala, aby to byl skutečně koníček a ne záliba, kterou má například partner a my mu v ní chceme vyhovět a trávit tak čas s ním.

Dneska se podíváme na zábavu v podobě cestování. Jen obtížně bychom hledali někoho, kdo rád nevypadne někam pryč z města, ať už přímo na “válící se typ dovolené”, nebo naopak aktivní typ dovolené, kdy se častěji vrací domů zničenější více než před odjezdem.

Jaké benefity nám přináší cestování jako koníček:
A. poznání nových lidí– někdy i kamarádů na celý život, a je jedno, jakými jazyky mluvíte,
B. poznání nové kultury – uvidíte nová místa, poznáte jiný architektonický styl, jiný styl života a okusíte pravděpodobně místní pokrmy,
C. poznáte sami sebe – největší benefit, jaký vám cestování může dát.

Vraťme se detailněji k poslednímu zmíněnému benefitu. Možná na první pohled není zřejmý, ale představte si, že jedete sami do nějaké destinace. Nejste odkázáni na cestovku, ale na své schopnosti se vyznat, domluvit si ubytování, řešit problémy. Jen tak poznáte, co ve vás vlastně je, jak se chováte v kritických situacích, když vaše rodina a přátelé mohou být tisíce kilometrů daleko.

Většina lidí, jež mají cestování jako koníček, cestuje nízkonákladově. Co přesně to znamená? Jsou ochotni přespávat na méně komfortních místech, nechávat věci více na náhodě, spřátelit se s kýmkoliv, využívat stopování anebo komunity typu couchsurfing. Vystupte z komfortní zóny, zariskujte a zjistíte, že cestování tzv. “nalehko” vám přinese větší požitek než naplánovaná all-inclusive dovolená od cestovní agentury.

Nezařazené