Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Jak si postavit dům snů

Mnoho lidí sní o tom, že si postaví svůj dům. Místo, kterému budou říkat domov a kde budou trávit s rodinou společné chvíle. Než si tento dům postaví, je nutné vyřídit mnoho náležitosti, vedoucí k obdržení stavebního povolení.
projekt rodinného domu
Především mít k dispozici peníze, ať už vlastní zdroje, úvěr od banky nebo hypotéka. V případě, že se rozhodneme pro financování stavby hypotékou, měli bychom mít alespoň 20 % svých vlastních prostředků. Banka pak půjčí zbytek peněz. V dnešní době se velmi řeší otázka, kdo bude dům stavět. Jsou tři možnosti. Necháme si jej postavit celý firmou, nebo také firma postaví jen hrubou stavbu a základní stavební úpravy nebo si jej postavíme sami, svépomocí. Tato varianta je ekonomicky nejšetrnější. Firmy si účtují mnohdy vysoké částky, dle tržní nabídky. Důležitým aspektem před zahájením stavby je mít vypracovaný projekt. Tento nám také může vypracovat firma, která zároveň bude dům stavět nebo jsou projektanti, pracující jako osoby samostatně výdělečně činné. Současně je na trhu mnoho typových domů, které můžeme vidět pro inspiraci. Velmi moderní jsou domy typu bungalov, které se hodí pro menší i větší rodinu. Někteří zastávají klasiku patrových domků.
rodinný dům
Nejedná se již o dvougenerační dům, jak se stavěli starší generace, ale převážně v horním patře se nachází jen pokoje bez kuchyně. V dnešní době lidé spíše preferují menší domy před velkými a rozsáhlými vilami. Stavba domu také klade velký důraz na finanční stránku rodiny. Měli bychom se rozmyslet, jestli je pořízení domu dobrou variantou pro rodinu. Co se týče pořízení finančních prostředků z banky, tak se jedná o závazek téměř na celý život. Rodina by měla mít stabilní zaměstnání a měla by být v případě jeho ztráty dobře zabezpečena. Může se stát, že rodina nezvládne splácet postavený dům a dostane se tak do finančních problémů.