Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Kolagen I. typu – k čemu nám je?

Kolagen je protein, chcete-li tak českým názvem bílkovina, která se volně a přirozeně vyskytuje v našem těle. Zajímavostí je, že ze všech bílkovin, které se našem těle nalézají, je právě kolagen tou nejvíce zastoupenou. Tvoří tedy významné procento proteinů našeho těla a to ukazuje, jak moc důležitý pro nás je. Kde kolagen najdeme? Kolagen se vyskytuje na mnoha částech našeho těla, někde ve větším, někde v menším množství. Můžeme ho najít například v pokožce, tkáních, kostech, svalech, vazech, šlachách, kloubech, očích, zubech a na dalších místech.

kolagen

Kolagen není pouze jednoho typu, ale v současné době jsme schopni rozpoznat ais 28 typů kolagenu. Pro nás je nejdůležitějších prvních pět, které tvoří nejvýznamnější funkci v našem těle. Konkrétně největší funkci má kolagen I. typu. Ten se stará především o to, aby bylo naše tělo správně pohyblivé, a to třeba i taková pokožka. Pokožka je elastická, jak víte, a právě o to se stará kolagen. Pokud máte dostatek tohoto kolagenu, vaše kosti, svaly a klouby nebudou tolik opotřebované, budete lépe pohyblivý a můžete předcházet nepříjemným bolestem kloubů.

kolagen

Bolesti kloubů jsou často spojeny s vyšším věkem, a lidé je berou jako něco, s čím nemohou nic udělat, protože to prostě patří k věku, že. Není to ale pravda. Ani v důchodovém věku vás nemusí klouby bolet. Bolest vzniká často z toho důvodu, že máte nedostatek kolagenu. Ten totiž s přibývajícím věkem klesá a tělo není schopné ho již tolik produkovat. Ale pokud budete dodávat do svého těla kolagen ve formě doplňků stravy, můžete těmto bolestem snadno předcházet. Doporučujeme k užívání pro předcházení problémů s klouby kolagen I typu orcacollagen.cz. Ale i pokud chcete přecházet dalším problémům, například předčasným vráskám, doporučujeme neváhá, a po zhruba třicátém roce života začít užívat doplňky stravy.