Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Nouze o bydlení?

Jenže to se musí zapsat do pořadníku a čekat. Pokud však chtějí bydlet hned, musí si sehnat podnájem, a to mnohdy stojí hodně peněz. Hlavně tedy tři měsíční nájmy dopředu. Ty už dnes většinou požaduje každý. O koupení bytu nebo domku lze přemýšlet skutečně málokdy. Hlavně po změně pravidel k hypotékám.
Nuže, co dělat? Je nějaká cestička? Ano, je. Samozřejmě že ne zcela zadarmo, to by bylo jako v pohádce. Ale za mnohem lepších podmínek a mnohem levněji A co víc, jde o bydlení ve svém, žádné nechutnosti panelákového bytu.
Hotový a obsazený mobilní domek
Co takhle zkusit pořídit si zcela nový mobilní dům? To je nápad co? Nežli byste si postavili vlastní, bude tento stát za chvíli.
Nemyslete si, že jde o nějaký snadno přenosný stan, to samozřejmě ne. Jde o obyvatelný prostorný domek se vším všudy, který vám v podstatě přivezou až na místo, kde jej jen smontují dohromady.
Ano jde o kompromis mezi maringotkou a domkem. Ale maringotka je oproti mobilnímu domku svými rozměry strašně malá.
Firma, která vám vaše bydlení, pokud tedy projevíte zájem, bude vyřizovat, je schopna se postarat i o vaše peníze. Stačí na jejich webu zadat požadavky a za chvíli budete vědět předběžné výpočty. Tedy kolik měsíčně, kolik celkem a další a další věci. Nemusí vám půjčit částku přesně na dům, ale i více, na další drobné nezbytnosti, třeba jeho vybavení nábytkem. Takže to máte bez běhání po všech čertech.
Domek si samozřejmě musíte nejprve vybrat a jestli se domníváte, že mají výběr ze dvou nebo tří, tak to je veliký omyl. Výběr je výrazně větší a záleží jen na vás jaký styl bydlení chcete. Každý požaduje něco jiného, každý chce jiné pohodlí.
Menší „polotovar“ mobilního domku
Pokud se domníváte, že jste takový styl bydlení viděli v nějakém „západním“ filmu tak se nemýlíte, tam je to někde hodně oblíbené a jinak se tam ani nebydlí. Takže za dotaz tady v u nás nic nezaplatíte a jako nápad to určitě lze vyzkoušet. Uvidíte sami, zda to půjde či nikoliv.