Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

„Termo“ není jen teplo.

Jestliže žijete aktivním životem, tak už jste se jistě setkali s termínem termoprádlo. A možná, že nejen s označením, ale berete si tento speciální druh oděvu pokaždé, když na vás zavolá touha po sportování.

· Označení termoprádlo by mohlo být pro někoho mírně zavádějící, protože by si mohl pod ním představit oblečení, které má za úkol svého nositele pouze ohřát.
· Tento oděv má ale celou řadu funkcí, které nám budou po sportovních výkonech velice vítané.

lyžařské běžkování

Materiál, ze kterého je toto oblečení zhotoveno, je několikavrstvý.První vrstva je ta, která je tělu nejblíže. Je asi zcela logické, jakou službu od ní budeme požadovat. Jelikož je také označena jako „sací“, pak je jasné, že nás má zbavit přebytečného a obtěžujícího potu.

Už žádné potoky potu

Oproti některým materiálům, které byly dříve považovány z tohoto hlediska za dokonalé, je tento druh nejmodernějšího sportovního oděvu lépe řešený. Běžné oblečení totiž pot sice od těla odvede, ale nasákne ho do sebe a pak se nám může stát, že máme nebezpečně mokrá záda.

silní běžci

· Kvalitní první vrstva tedy tento problém zcela odstraní.
· Nepříjemný pot do sebe natáhne, ale neuschová ho.
· Pošle ho do dalších vrstev, odkud se odpaří.

Dříve se upřednostňovala vlna a bavlna, jakožto přírodní materiály, které byly nazývány jako sací. Moderní termoprádlo https://www.c-store.cz/TERMOPRADLO-c59_0_1.htmje vyrobené ze syntetických vláken, které mají naprosto opačné vlastnosti. Vlhkost do sebe neabsorbují.

veselý cyklista

Tyto vlastnosti oceníme nejen v létě, kdy se sice potíme daleko více, ale hlavně v zimě, kdy nám mokré oblečení může způsobovat i bolestivé zdravotní problémy. Právě pro své absorpční schopnosti je termoprádlo řešeno tak, aby přiléhalo těsně na tělo. Jen tak může být zaručen veškerý komfort při namáhavém, ale i třeba jen kondičním, sportovním výkonu.