Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Cestování v zahraničí versus cestování v tuzemsku

Většina z nás cestuje do zahraničí hlavně kvůli moři. Ano, moře tady u nás v ČR nemáme, což považujeme za obrovskou nevýhodu. Jiní lidé cestují rádi za poznáním – poznávání nových měst, památek, kultur, jídel a mnoho dalšího. Ano, pokud chceme poznávat, nejlepší je k tomu cestování. Hodně věcí se sice dočtete i v knihách a průvodcích, ale není nic lepšího, než když přímo zapadnete do místní kultury a sledujete ji zevnitř.
na molu při západu slunce
Pokud ale ještě dovolenou plánujete a nevíte, kam se vydat, srovnejte si následující –
Náročnost cestování –cestování do zahraničí je mnohem náročnější. Je to pravda, musíte ujet stovky kilometrů autem, autobusem či letadlem. To může být nevýhoda. Pokud cestujete v tuzemsku, vše je mnohem rychlejší a celkem blízko. Nejlepší je vybrat jednu oblast, na kterou se třeba zaměříte, a kterou budete poznávat.
připravené peníze
Finanční náročnost –obecně by se dalo říct, že cestování v tuzemsku by mělo vyjít o mnoho levněji, než cestování do zahraničí. Ano, je to pravda, mělo by to tak být. Ale jaká bude skutečnost, záleží na každém jednotlivci zvlášť. Někdo může v tuzemsku cestovat třeba za
5.000 Kč (pouze stopem, s batohem na zádech a jídlem z konzery), někdo i třeba za
20.000 Kč (v luxusních hotelech s plnou penzí).
Jazyková bariéra –v tuzemsku je velikou výhodou to, že pokud neumíte žádný jazyk, nemusíte to řešit. Žádná jazyková bariéra vás netrápí, tudíž se domluvíte vždy a všude.
vzlétající letadlo
Administrativní náročnost –opět věc, kterou v tuzemsku řešit nemusíte. Nepotřebujete ani pas, ani vízum a nic podobného, což vám ušetří spoustu času při zařizování dovolené. Rovněž je výhodou, že nemusíte měnit peníze, což vám také ušetří nějakou sumu peněz.
Z uvedeného jasně vyplývá, že cestování do zahraničí je jistě náročnější. A to ze všech stran. Mnohdy nám to zařizování ale stojí za to. Vždyť to moře je tak lákavé. Co se týče poznání, v ČR je také co vidět. ČR se pyšní nádhernými historickými i přírodními skvosty. Takže kam to bude? Do zahraničí nepozůstanete v tuzemsku?

Nezařazené