Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Chcete se stěhovat? Očekávejte peklo

Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Své o tom ví každý, do si tím někdy prošel. A vzhledem k tomu, že minimálně dvakrát nebo třikrát se během života přesouvá každý, tak se tomu rozhodně nevyhnete. Existuje spousta věcí, které musíte udělat a které vás neminou. Když s tím budete počítat, tak se možná ani nezblázníte. Ale kdo ví.
 razítko křehké

Problémy současného bydlení

S rozhodnutím přichází potíže s hledáním nového bytu či domu. Možností je málo. Je to malé, drahé nebo v hrozném stavu. A když už najdete naprostý ideál, tak vám majitel nepovolí domácího mazlíčka. Už jste dali, anebo dostali ve stávajícím pronájmu výpověď? Pokud ano, tak máte na nalezení nového jen dva měsíce, takže vybírat musíte rychle. Stejně rychlé je také veškeré vyřizování, podepisování smluv a placení kauce.
 hořící dům

Připravte si pořádný obnos

Stěhování není žádný med ani v oblasti financí. Možná, že bude nový nájem nižší než starý, ale počáteční náklady jsou vždy poměrně vysoké. Počítejte s provizí realitní kanceláři, kauci a minimálně dva nájmy. Navíc se může stát, že na starou kauci ještě čekáte. To je ale další cesta k problému.
 
Před předáním bytu ho musíte dát celý do původního stavu, což po několika letech v jednom bytě není nic snadného. Je jasné, že jste dost věcí odřeli a koupelna už asi také nevypadá tak, jako při příchodu.
 kartonové krabice na sobě

Krabice, krabice a krabice

Balení samo o sobě se může zdát příjemné, protože vše protřídíte, ale nikdy to není tak jednoduché. Často se stává, že z velkých plánů není vůbec nic. Celou dobu máte hodně času a nakonec samozřejmě nestíháte, takže nic netřídíte, vše naházíte kam to jen jde a popisky jsou také stranou.
 
Pokud takhle dopadnete, tak se můžete těšit na další krok, což je samotné přesunutí krabic z bodu A do bodu B, kdy se jistě budete cítit obrovskou bezradnost. Kamarádů je sice dost, ale na práci se nikdy žádní sami nepřihlásí. A stěhováky jste si neobjednali. Všechno nakonec odtaháte sami a potom vás čeká vybalování všeho, co máte. Včetně věcí, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Pokud se i přesto rozhodnete změnit bydliště, tak vám přejeme štěstí, spokojenost a pevné nervy.

Nezařazené