Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Dnes nejsem online

S telefonem se většina lidí natolik spojila, že bez něj nedá ani ránu. Často se bez něj neobejdeme v práci, doma, ale ani na dovolené. Rozhodně se nedá říct, že je mobil špatná věc. Je to nepostradatelná součást dnešní doby. Pokud si s někým potřebujeme promluvit, nemusíme za ním jít, stačí vytočit číslo a situace je vyřešená. Také nám slouží k prožívání volného času, ať už trávením na internetu, sociálních sítí či hraní her. Je pozoruhodné, kolik času denně tomu věnujeme. Bylo by zajímavé si to spočítat. Možná bychom byli velmi překvapení. Po telefonu saháme i v případě, že se nám zrovna nechce dělat to, co je třeba. Kolikrát si řeknete, že se jen mrknete, jestli Vám někdo nevolal, nepsal, jestli se neděje něco zajímavého ve světě apod.
klávesnice a mobil
Dokážete si představit, jaké to asi bylo v době, kdy mobilní telefony ještě nebyly? Zdá se Vám to nepředstavitelné? Já si myslím, že jednou za čas je prostě dobré telefon vypnout a odložit. Slibuji Vám, že zažijete osvobozující pocit.
Ideální načasování je rozhodně na dovolené. Z práce jste omluveni, takže nadřízení a kolegové by to měli respektovat a neměli by Vás rušit. Většina lidí tráví dovolenou s rodinou, takže víte, že Vaši blízcí jsou v pořádku. Nemusíte tedy hlídat, zda Vám nepíše Vaše dítě, že potřebuje někam ,,velmi nutně“ odvést.
žena a jóga u rybníka
Také nemusíte sdílet fotky, co právě děláte a jíte, jistě to počká až do chvíle, kdy se vrátíte domů. Zkuste si jednoduše užívat okamžik svobody, nezávislosti a prožívat přítomnost se svými nejbližšími. Je to pocit k nezaplacení, který budete chtít jistě zopakovat. Ze začátku to pro Vás bude náročnější, budete mít najednou pocit prázdných rukou, ale postupem času zjistíte, že je to moc fajn. Domluvte si s rodinnou ,,offlinové“ víkendy, čas se totiž nedá vrátit a čím více času budete opravdu žít, o to bohatší vzpomínky budete mít.

Nezařazené