Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Dovolená na jachtě

      Kdo chce zažít dovolenou u moře trochu jinak, tak může využít některou z nabídek a pronajmout si plachetnici. Maríny poskytující pronájem lodí jsou po celém světě. Stačí si vybrat lokalitu a typ lodě dle preferencí a možností peněženky. Přitom týdenní pronájem jachty nemusí vyjít dráž než pobyt ve stejné lokalitě v hotelu. Záleží na počtu posádky a velikosti lodě. Takže finance nejsou překážkou.

boats-1802340_1920

      Důležité je, aby jeden z členů posádky měl kapitánské zkoušky, bez kterých vám loď nepronajmou. Provozovatelé půjčoven nabízejí kurzy jachtingu včetně kapitánských zkoušek. Další možností je pronájem jachty včetně kapitána. Kdo si hned netroufne na mořskou plavbu, může využít plavbu říční. Pro říční plavbu si můžete půjčit loď i bez kapitánských zkoušek. Do určité velikosti a obsahu motoru není vyžadována. Výhodou může být to, že při říční plavbě nemusíte do zahraničí. Půjčovny lodí najdete i v České republice. Zábavnou plavbu můžete zažít na některé naší řece, nebo třeba na Baťově kanále. Některé Maríny na českých přehradách vedle půjčování lodí a prvním seznámením se s plachtěním nabízí i kapitánské zkoušky. Půjčení plachetnice na české přehradě je dobrý první krok dřív než se vydáte na moře.

blue-2807728_1920

      Největší dobrodružství je vydat se na moře. Poznat přímořská místa, která možná znáte z dovolené na pobřeží. To poskytuje nový rozměr poznávání oblíbených lokalit. Můžete navštívit ze břehu hůře dostupné pláže, které jsou mnohem malebnější, čistší a s menším počtem lidí, než jsou ty městské. Navštěvovat různé ostrovy, zajímavá místa pro potápění, nebo navštěvovat starobylá města. Každý den kotvíte na jiném místě a objevujete nová místa. Na jachtě máte vše potřebné pro život. Kajuty, kuchyň, koupelnu se záchodem, vodu a elektřinu. Plachetnice jsou vedle plachet vybavené motorem, takže plout můžete i když je bezvětří. Vedle plavek a letního oblečení je dobré si sbalit i něco nepromokavého do chladnějšího počasí. To se na moři vždy hodí. Dále Kinedryl, který se používá, když někdo trpí nevolnostmi na cestách. Je vhodný i při takzvané mořské nemoci. Tu by neměl nikdo podceňovat. Může postihnout nejen nováčka, ale i zkušenějšího mořeplavce.