Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Jak vybrat dobrého zaměstnance?

Mimo výběrového řízení, kterého se budoucí možný zaměstnanec účastní, je také dobré řídit se několika tipy a radami, které mohou pomoci. Důležité je nepodléhat prvnímu dojmu. Případný nový zaměstnanec by měl být charakterní a nesobecký s projevením schopnosti učit se novým věcem a získat si post týmového hráče. To znamená, že by měl vycházet nejenom se svými kolegy a nadřízenými, ale také s ostatním personálem nebo s klienty či partnery. Schopnost spolupracovat v harmonii s šéfem je stále žádanější, než aby se z nového zaměstnance stal potížista plný negativismu, který bude přenášet na lidi kolem sebe.
konstrukce střechy
Na potencionálního nového kolegu v týmu bude kladen důraz především na jeho zkušenosti a um. Vzdělání, aby zvládnul jemu svěřený projekt, by mělo být samozřejmostí. Ovšem kreativitě se meze nekladou, takže pokud zvolí vedoucí spolu se zaměstnancem nějaký kompromis, protože k tomu zaměstnanec přispěl nějakou kladnou iniciativou, je to začátek cesty k úspěchu. Tím se projeví i zodpovědnost a významný potenciál ke kariérnímu růstu.
housky v pekárně
Je třeba si také ujasnit, jestli chce zaměstnanec opravdu ve firmě zůstat či jde jen přechodně na brigádu. Důležitým měřítkem pro přijetí uchazeče je dlouhodobá spolupráce. Již poslaný životopis hodně napoví o novém kandidátovi. Nakonec přijde téma mzda. Jestliže zaměstnanec nesouhlasí s nabízenou mzdou nebo platem, ačkoliv je adekvátní, bude se cítit nedoceněný a jeho pracovní výkon se sníží. Vykořisťovat by ale šéfa neměl. Opět je třeba najít kompromis.
Důležitá je také motivace. I když je kandidát ideální v každém směru, chybí-li mu jakákoliv motivace, nemusí být tím pravým přínosem na cestu za úspěšným fungováním firmy. Při účastnění na přijímacím pohovoru je na místě zjistit, co ho vedlo ke změně zaměstnání nebo pozice. Cílem je tedy zjistit o uchazeči informace a názor, ale pozor, příliš mnoho otázek by ho mohlo znejistit.

Nezařazené