Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Napínavé knihy, od kterých se nebudete moci odtrhnout

Knihy mohou být skvělým společníkem mnoha osamělých večerů, pokud víte, které vybrat. Existují knihy vtipné, oddechové, romantické, a pak ty napínavé, od kterých se prostě nedokážete odtrhnout, až zjistíte, že jsou čtyři ráno, a vy ještě stále čtete. Které musíte vyzkoušet?

čtení u vody

Pod zámkem – Maude Julienová

Příběh, který se skutečně stal. Šílené utrpení slovy hlavní oběti. Od svých tří let žila Maude Julienová zavřená v domě svého otce, bez možnosti navštěvovat skutečnou školu, nebo si najít přátele. Jeho cílem bylo vychovat z ní nadčlověka, a používal k tomu někdy až drastické metody. Nejenže musela ve svém vzdělávání vynikat, ale musela umět i věci, které běžný člověk neumí. Nesměla se bát, nesměla cítit, ale musela plnit každý rozkaz. Tohle vyprávění je tak děsivé, ale zároveň tak podrobné, že se na chvíli ocitnete uvnitř příběhu, a s každou další stránkou bude lapat po dechu. 

Druhá tvář – Audrain Ashley

Kniha o tom, jaké je rodičovství, pokud něco není v pořádku. Až do konce knihy si však nebudete jistí, zda ten, kdo není v pořádku, je dcera, nebo matka. A nebo snad za vše může otec? Temný a děsivý příběh, který zasáhne každého, kdo své děti miluje víc než cokoliv na světě.

kniha a srdce

Pro tvoje dobro – Ellen Marie Wisemanová

Dvě dívky, dva příběhy, a jedno velké tajemství, které je pojí k sobě. Lilly Blackwoodová žije od nepaměti v podkroví, které nesmí opustit. Rodiče jí sem nosí jídlo, ale příliš se o ni nestarají. Opouštět dům nesmí, protože by lidi vyděsila. Čím? To ani ona sama neví. Zrcadlo totiž nemá, a ať se dívá, jak se dívá, nic špatného na sobě nevidí. Jednoho dne však zahlédne za okny svého pokoje cirkus, a pro jednou poruší pravidla. Pak už se domů nevrátí. Nebo ano? A co Julie Blackwoodová, dívka, která zdědila dům, a jede se o něj postarat. Na půdě však nalezne podivný pokojíček, který se pojí se spoustou tajemství. Zvládne je odhalit? Co se doopravdy stalo?