Napínavé knihy, od kterých se nebudete moci odtrhnout

22. 3. 2022 Vyp Od

Knihy mohou být skvělým společníkem mnoha osamělých večerů, pokud víte, které vybrat. Existují knihy vtipné, oddechové, romantické, a pak ty napínavé, od kterých se prostě nedokážete odtrhnout, až zjistíte, že jsou čtyři ráno, a vy ještě stále čtete. Které musíte vyzkoušet?

čtení u vody

Pod zámkem – Maude Julienová

Příběh, který se skutečně stal. Šílené utrpení slovy hlavní oběti. Od svých tří let žila Maude Julienová zavřená v domě svého otce, bez možnosti navštěvovat skutečnou školu, nebo si najít přátele. Jeho cílem bylo vychovat z ní nadčlověka, a používal k tomu někdy až drastické metody. Nejenže musela ve svém vzdělávání vynikat, ale musela umět i věci, které běžný člověk neumí. Nesměla se bát, nesměla cítit, ale musela plnit každý rozkaz. Tohle vyprávění je tak děsivé, ale zároveň tak podrobné, že se na chvíli ocitnete uvnitř příběhu, a s každou další stránkou bude lapat po dechu. 

Druhá tvář – Audrain Ashley

Kniha o tom, jaké je rodičovství, pokud něco není v pořádku. Až do konce knihy si však nebudete jistí, zda ten, kdo není v pořádku, je dcera, nebo matka. A nebo snad za vše může otec? Temný a děsivý příběh, který zasáhne každého, kdo své děti miluje víc než cokoliv na světě.

kniha a srdce

Pro tvoje dobro – Ellen Marie Wisemanová

Dvě dívky, dva příběhy, a jedno velké tajemství, které je pojí k sobě. Lilly Blackwoodová žije od nepaměti v podkroví, které nesmí opustit. Rodiče jí sem nosí jídlo, ale příliš se o ni nestarají. Opouštět dům nesmí, protože by lidi vyděsila. Čím? To ani ona sama neví. Zrcadlo totiž nemá, a ať se dívá, jak se dívá, nic špatného na sobě nevidí. Jednoho dne však zahlédne za okny svého pokoje cirkus, a pro jednou poruší pravidla. Pak už se domů nevrátí. Nebo ano? A co Julie Blackwoodová, dívka, která zdědila dům, a jede se o něj postarat. Na půdě však nalezne podivný pokojíček, který se pojí se spoustou tajemství. Zvládne je odhalit? Co se doopravdy stalo?