Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Nechte se zlákat na letní osvěžení

Letní horka přímo volají po vodních radovánkách. I když to zatím venku na přicházející léto příliš nevypadá, určitě o sobě dá brzy vědět v plné síle a je dobré být na vysoké teploty přinejmenším připraveni. Není tomu tak dávno, kdy se lidé mohli volně vypravit k jakékoliv přírodní ploše s jistotu, že na ně bude čekat čistá a zdravotně nezávadná voda, ve které se budou moci osvěžit. Jenže ty doby jsou bohužel ty tam. Vlivem vysokých teplot a nedostatečných srážek se většina stojatých vod zabarví do zelena vlivem řas a sinic. Jejich velká koncentrace je pro naše tělo zdraví škodlivá a koupání v takové vodě se nedoporučuje ba dokonce na některých tocích je zakázáno pod trestem vysoké pokuty.

žena ve vodě

A tak se lidé pomalu ale jistě od přírodních toků přemístili k těm umělým. S větší či menší pravidelností tak můžeme po celé republice vidět přeplněné koupaliště i bazény, které právě v letních měsících doslova praskají ve švech. Majitelé koupališť chtějí využít teplé letní dny a nijak neomezují kapacitu a tak se můžeme často setkat s jevem hlava na hlavě. Jen málokomu je ale příjemné své napůl obnažené tělo dávat na odiv zvědavým a soudícím pohledům, které na vás dopadají doslova ze všech stran. Stále více tedy přibývá lidí, kteří se odmítají zúčastnit takového koncentrovaného shromažďování polonahých těl a raději se rozhodnou pro daleko příjemnější alternativu v podobě bazénu na své zahradě. Výhodu samozřejmě mají ti, kteří zahradu mají nebo alespoň ve svém okolí mají vstřícné sousedi, kteří jim čas od času dopřejí to potěšení vykoupat se.

čistá voda

Vlastní bazén je však poměrně vysoká investice a společně s bazénovým příslušenstvím se může znatelně prodražit. Ze začátku si však vystačíte pouze se základním vybavením, jako je desinfekce, teleskopická tyč společně se košem na listí a drobnější nečistoty pohupující se na hladině.