Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Nejkrásnější plot je obvykle ten dřevěný


Oplocení pozemku může mít mnoho podob, jedna z nejkrásnějších je bezesporu z masivního dřeva. Jaké vlastnosti můžete u dřeva očekávat?

Dejte šanci dřevěnému plotu

Přírodní materiál – jestliže probíhá těžba a zpracování dřeva rozumným způsobem, v souladu s kosmickými zákony, využívá se i odumřelých stromů a polomů a vysazují se nové, zejména smíšené kultury lesa, pak máme k dispozici perfektní surovinu pro výrobu nábytku a pro stavební účely. Dřevo poslouží třeba k výstavbě krovů rodinných domů a hodí se i pro dřevěné ploty. Je to materiál netoxický, nevyvolává alergie, dřevitý odpad se v přírodě plně rozloží a nepředstavuje pro ekologii prakticky žádný negativní dopad.

veverka na plotě

Nádherně vypadá – dřevěné letokruhy nelze ničím napodobit, žádné lamino nevypadá tak věrohodně, abyste jej nedokázali od pravého dřevěného masivu rozeznat. Plot postavený ze dřeva je atraktivní, tedy za předpokladu, že zvolíte vhodnou koncepci, např. výšku, rozměry plotovek, jejich rozteč a rozestupy, jejich tvar a zakončení a také vhodnou povrchovou úpravu.

bílý plot

Inspirujte se hotovými projekty – na Internetu je zveřejněna celá řada zajímavých oplocení ze dřeva a tak odtud můžete čerpat inspiraci i vy. Inspirovat vás může i samotná firma, kterou oslovíte pro výstavbu dřevěného plotu, ta vám může doporučit vhodné řešení a nabídnout více možností, které jste třeba dosud nikde nezahlédli.

Údržba – každý dřevěný výrobek vystavený povětrnostním vlivům vyžaduje údržbu, měli byste mít v tomto ohledu jasno a jeden z prvních dotazů na zhotovitele zakázky oplocení by měl směřovat právě na délku životnosti a na postup při údržbě včetně nasazení patřičných prostředků, jako jsou např. lazurovací ochranné laky. Neznamená to však každý rok usednout na stoličku, brousit jednu plaňku za druhou a natírat, impregnace a nátěry se neprovádí tak často.