Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Obytná kuchyň

Trend poslední ch let ve stavbě domů a bytů je jasný. Propojení obývacího pokoje s kuchyní se zdá být výborným řešením, které přináší úsporu místa a sbližuje členy domácnosti. Ne každý je z tohoto trendu však nadšen a s obytnou kuchyní spokojen. Pokud hledáte byt, či dům, kde jsou kuchyň a obývací pokoj oddělené, musíte se dívat ve staré zástavbě. V novější výstavbě najdete povětšinou byty typu 2+kk, 3+kk apod.. Jedná se o propojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, kdy tento prostor může mít různý tvar.

prostorná obytná kuchyň
Klady obytné kuchyně

·         Můžete se bavit s rodinou, či přáteli, zatímco vaříte nebo něco chystáte
·         Máte pod dohledem děti, které si hrají nebo dělají domácí úkoly u jídelního stolu
·         Zvětší se prostor, protože chybí dělící příčky
·         Můžete komandovat manžela, který se jen tak válí u televize

kuchyň s jídelnou
Zápory obytné kuchyně

·         Rušíte manžela a děti, kteří se válí u televize, hlukem z kuchyně
·         Šíří se pachy a pára, pokud nemáte kvalitní digestoř
·         Do vaření Vám neustále někdo mluví a už neuděláte tajně cuketové placky, které jste chtěla vydávat za bramborové
·         Nemůžete nechat neuklizenou linku, hned to každý vidí
Jistě ještě dokážete sami uvést další důvody, proč mít nebo nemít kuchyňský kout s jídelnou a obývacím pokojem propojený.
obytná kuchyň s barovým pultem
Mně samotné to vyhovuje, neboť se v kuchyni ráda pohybuji, ale zase nechci přicházet o rozhovor, který se vede na pohovce v obýváku, pokud máme návštěvu. Nebo vařím a manžel mi z pohovky čte novinky na internetu, či prostě jen něco vypráví. Stejně tak jsem ráda, že máme velký prostor, ve kterém se může pohybovat náš malý syn, a já ho mám pod kontrolou. Máme ale místnost do tvaru L a pokud je dlouho zticha schovaný za rohem, nevěstí to nic dobrého.
 Jsem-li na návštěvě ve starých panelákových bytech, usazená v obýváku a kamarádka na mě při vaření kávy huláká z kuchyně, cítím se trochu nesvá.

Nezařazené