Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Pes jako lék

Zvířecí svět pro nás bude asi už natrvalo tak trochu tajemným. Pokud jste chovatelem pejska, tak pro Vás asi následující věty nebudou žádným překvapením.
–         Pes dokáže pomoci od stresu a zlepšuje náladu.
–         Už jen pouhé pohlazení dokáže pravé zázraky.
–         Dotek ruky se psí srstí pomůže zapomenout na různé neduhy a psychické potíže.
žena se psem

Berete uklidňující léky? Zkuste si pořídit pejska. Jakmile se s ním začnete mazlit, Váš organismus se uklidní a začnete pravidelně dýchat. Vědci dokonce sledovali čtyři sta pacientů, kteří prodělali infarkt. Majitelé psů měli mnohem větší míru přežití nežli ti, kteří čtyřnohého kamaráda neměli. To, že pes dokáže svým jedinečným čichem odhalit drogy, přivést na stopu člověka, odhalit výbušniny, je určitě všem známé. Ale věděli jste, že pes umí předvídat i blížící se epileptický záchvat nebo rakovinu?
jezevčík na polštáři

Vědeckým zkoumáním se přišlo na to, že pes poznal u člověka zhoubný nádor v devadesáti osmi procentech. V zahraničí těchto schopností začali využívat. Zejména v domovech důchodců se pes jako diagnostik velice osvědčil. Senior si psa pohladí a ten si u něho buď sedne anebo popojde k dalšímu pacientovi. Když se posadí, přichází na řadu opravdová medicína.

Pes umí varovat před nebezpečím

Pes je obdivuhodný i v tom, že umí předpovídat zemětřesení a jiné katastrofy. Před několika lety se jejich šestým smyslem řídili v jednom čínském městě. A dobře udělali.
o   Chovatelé se obrátili na vedení města s tím, že se jejich psi chovají divně.
o   Město nařídilo okamžitou evakuaci.
o   Za několik hodin bylo město téměř zničeno silným zemětřesením.
hnědý pes
A teď jedna intimní otázka – spíte sami nebo se svým psím kamarádem? Lidé, kteří psa nikdy neměli, by se asi při takové představě zděsili. My ostatní víme, jak je přítomnost teplého chlupáče příjemná. A hezké na tom je, že on to cítí úplně stejně.

Nezařazené