Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Penzion České Budějovice vás zve na výlety k Vltavě, Lužnici, Malši a Stropnici

Zajistíte-li si ubytování v penzionu České Budějovice levně, budete mít možnost prozkoumat bezprostřední či vzdálené okolí dvou nejvýznamnějších jihočeských řek – Vltavy a Lužnice. Tak trochu opomíjíme další překrásné říčky Malši a Stropnici, protékají sice malebnou krajinou, ale nejsou natolik vyhledávané vodáky a cykloturisty.

Lužnice v Táboře

Vltava Českými Budějovicemi přímo protéká, město se nachází na soutoku Vltavy s Malší a mnozí vodáci doplují až přímo k soutoku, aby tu zakončili putování započaté nejčastěji ve Vyšším Brodě. Vy se můžete na řeku vydat buď na zapůjčených plavidlech, která půjčovny lodí dopravují pro své klienty svými vlastními prostředky, anebo zkoumat říční tok z některé z cyklotras, případně z kabiny osobního vozu. Atraktivita Vltavy je známa i v zahraničí, a tak se tu můžete setkat s Poláky, Slováky, Rakušany či Němci a společně pak obdivovat nádherné architektonické výtvory, např. klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk nad Vltavou, zámek v Českém Krumlově a klášter ve Zlaté Koruně.

Malše v Českých Budějovicích

Lužnice je z jihočeské metropole vzdálena přibližně dvacet kilometrů vzdušnou čarou směrem na východ, a pokud chcete znát její největší tajemství, vydejte se autem či na kole z budějovického centra k jezu Pilař, do kempu Majdalena, k rozvodí Staré a Nové řeky, k rybníku Rožmberk, k pískovnám u Veselí nad Lužnicí a výlet můžete zakončit v Táboře nebo na zámku v Bechyni. Lužnice patří k nejkrásnějším řekám z pohledu přírodních krás, většina horního toku protéká chráněnou krajinnou oblastí a hledáte-li skutečný klid a pohodu pro odpočinek a meditaci, tak tohle je to správné místo.

Ubytování v blízkosti centra Českých Budějovic, na okraji městského parku Stromovka, vám poskytne potřebné zázemí a zároveň prostor pro odpočinek, takže pak k výletům k břehům řek můžete přidat další i do samotného centra města. Za prohlídku jistě stojí náměstí Přemysla Otakara II., Černá věž, hvězdárna a planetárium a některá z mnoha čajoven, kaváren a cukráren, kde můžete trávit další příjemné chvíle.