Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Tablety jako stabilizátor a čistič

Jedním z prostředků, jak udržet čistotu bazénu nebo vířivky a vody v nich po celou sezónu, jsou chlorové tablety , které patří do skupiny bazénové chemie a úprava vody je s nimi velmi jednoduchá. Voda, která je jimi upravená, je bez závad a lidé se v žádném případě nemusí obávat žádných nepříjemných následků, které by jim mohl použitý chlor, uvolňovaný z tablet, způsobit. Jako čistič vody je chlor bezesporu nenahraditelný. Pro snadnější používání byly vyvinuty tablety, které se pomalu rozpouští, jako výborný pomocník k tomu poslouží plastové plováky, které chlor z tablety dávkují přes mřížku. Dále jsou využívány dávkovače nebo skimmery. Na trhu jsou k dostání tablety, které se pomalu rozpouští, tzv. pomalurozpustné, které zajistí desinfekci na delší dobu. Jiným typem jsou tablety rychlorozpustné, ty je vhodné používat jednorázově při nečekaném a výrazném zhoršení (tzv. šoková desinfekce).
plavecký bazén
Multi tableta
Novinkou na trhu je multi tableta 5 v 1 (multifunkční), která kromě toho, že dokáže zajistit koncentrování chloru ve vodě, umí ovlivnit i hodnotu pH, která by měla být stabilní, zabraňuje vzniku usazenin a napomáhá filtrování nečistot. Tableta má hmotnost od 20 g (dětské bazénky, malé bazény a vířivky) do 500 g (větší bazény), pořídit se dají i tablety od 1 kg do 50 kg, při výběru byste se měli orientovat podle velikosti bazénu. Cenově se pohybují podle velikosti od 200,- Kč do 700,- Kč.

Triplex
Tablety si dokáží poradit i s řasami a různými bakteriemi, jsou to tzv. tablety 3 v 1, jejich součástí je algycid.
skok do sklenice
Plováky
K rozpouštění tablet slouží jednoduché zařízení – plovák, do něj se dá tableta a chlor z ní pak v malých dávkách uniká do vody. Velikost plováku je dána velikostí tablety, na 20g nebo na 200 g. Pokud si budete chtít zaplavat, jednoduše plovák uložíte vedle bazénu a poté jej umístíte zpět na vodu.

Nezařazené