Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Víte co potřebujete k domácímu cvičení?


Koronavirus působí na všech frontách. Některé odvětví jsou jím zasažené více, jiné méně. Nicméně postupné zavírání a omezování služeb se nevyhnulo ani fitness centrům, posilovnám a jiným sportovištím. Pokud jste teda zapálený sportovec, pravděpodobně jste již zjistili, že cvičit tak, jak jsme všichni byli zvyklí před korona krizí, nyní není možné. Mnoho z nás tedy bylo donuceno naučit se cvičit sami z pohodlí domova. Patříte i vy do této skupiny? Pak byste jistě měli vědět, co vám při cvičení doma nesmí chybět a jaké jsou všechny bezpečnostní prvky!

žena na pláži

První věcí, která nesmí rozhodně chybět nikomu, kdo cvičí doma před televizí, je cvičební podložka. Jedná se většinou o molitanový kus, který změkčuje nárazy během cvičení a dělá tak celý pohyb příjemnější a pohodlnější. Nejlepší podložka na cvičení je protiskluzová a má takové rozměry, abyste se na ni pohodlně v sedě vešly. Určitě by podložka měla být vyrobena z prodyšného materiálu, který vám bude na dotyk příjemný.

Taktéž při domácím cvičení nesmíte zapomenout na sportovní obuv. Ta, stejně jako podložka na cvičení, by měla mít protiskluzovou podrážku. Jedině tak totiž zabráníte nechtěnému uklouznutí a případnému velmi nepříjemnému zranění. Snadno byste si mohli zlomit nohu. Obuv by také měla být šněrovací, abyste si nohu mohli pořádně stáhnout. Vyhnete se tak vyvrknutému kotníku.

cvičící ženy

Určitě si také pořiďte speciální cvičební úbor. Obzvláště ženy s velkými prsy by určitě měli investovat do pohodlné sportovní podprsenky. Prsa jsou pevně stáhnutá a při cvičení nebolí. Hodit se vám budou taky i speciální cvičební legíny a trička. Jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který dobře saje a odvádí pot.

Také doma oceníte činky a jiné nářadí. Pokud na to nemáte finanční prostředky, nezoufejte. Řadu vybavení lez udělat z věcí, které máte již doma. Například již zmíněné činky z lahví na vodu.