Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Cesta ke krásné postavě začíná změnou jídelníčku

Chcete-li krásnou postavu, nestačí se dřít v posilovně, protože základem a také začátkem je vždy změna jídelníčku. Ačkoliv se potřeby každého jedince v mnohém liší, základ zůstává stejný. Na co se tedy soustředit?

Zelenina

Spousta lidí si neuvědomuje, jak důležitou hraje zelenina v jídelníčku roli. Česká kuchyně, ačkoliv je výborná, není zrovna ideální volbou pro ty, kteří se potýkají s váhou. Velké množství masa, a také příloh, oproti malému množství zeleniny, je peklem pro vaši váhu. Někteří odborníci tvrdí, že by zelenina měla tvořit polovinu porce na talíři, a rozhodně to není od věci. Maso můžete vynechat i několikrát do týdne, ale zelinu byste měli jíst každý den, a to ve větším množství. Například k obědu si můžete připravit zeleninový salát, a to třeba jako přílohu k masu, nebo jen tak. Zeleninou lze však doplnit i pečivo, a existuje dokonce spousta zeleninových jídel, která jsou velmi chutná. Patří mezi ně například pečený květák, brokolicový krém, vařený špenát, nebo třeba plněná cuketa.

maso se zeleninou

Proteiny

Proteiny jsou pro hubnutí zásadní, jelikož pomáhají tělu odbourávat tuky, aniž by si tělo krátilo zásoby ze svalové hmoty. Proteiny pak najdete v mnoha potravinách, jako jsou vejce, libové maso, plnotučné mléko. Můžete si je koupit i zvlášť a to v prášku jako přídavnou směs k cereáliím s mlékem, do buchet, nebo třeba jako nutriční nápoj. Ty se pak hodí jako rychlá snídaně, či svačina, jelikož jejich příprava není náročná, a při správné volbě jsou i velmi chutné. Mezi sportovci, ale i dietáři jsou pak oblíbené nápoje Goodly, které obsahují vysoký obsah proteinu, a jsou chuťově jedinečné.

zdravá strava

Voda

Ačkoliv na to mnozí zapomínají, voda je pro tělo neskutečně důležitá, a opomíjením pitného režimu škodíme jen sami sobě. Voda je totiž sama o sobě detoxikantem, který vyplavuje z těla škodlivé látky. Navíc je faktem, že čím víc pijete, tím menší máte hlad, a voda není kalorická. Pokud vám však nechutná jen tak samotná, můžete si ji ochutit například ovocem, či bylinkami.