Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Čím lákají hypotéky bez registru

Není pochyb o tom, že mít vlastní bydlení je snem mnoha lidí. A není divu, vzhledem k výhodám, které vlastnictví domu či bytu přináší. Například se nemusíme bát, že nám majitel neprodlouží smlouvu, a ani nemusíme nikomu každý měsíc platit za to, že můžeme danou nemovitost využívat.

Problém ovšem je, že ceny nemovitostí rozhodně nejsou ani zdaleka nejmenší. Jistě, jen to jen pochopitelné, když si vezmeme, kolik stojí postavit dům, a přičteme k tomu fakt, že se jedná o velmi žádanou, avšak zároveň omezenou komoditu.

hypoteka3

I tak to však znamená, že naprostá většina lidí si nebude moci vlastní bydlení dovolit. Alespoň ne bez skutečně dlouhodobého šetření. Možností samozřejmě je, že jim jejich rodiče začali na tento účel spořit peníze buď formou některého ze stavebních spoření, nebo jim je jednoduše pro tento účel ukládali někam stranou. Jen málokdo má však tak prozíravé rodiče.

Není tedy divu, že hlavním způsobem financování bydlení u nás jsou hypotéky, což jsou účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je jich však mnoho typů, a laik může mít někdy problém se v nich vyznat. Jedním z těch velmi oblíbených je však hypotéka bez registru Hypotéka bez registru.

hypoteka4

Ta láká klient především tím, že je dostupná pro mnohem větší množství lidí. Je totiž smutným faktem, že více než polovina dospělé populace u nás aktuálně splácí minimálně jednu půjčku. A je jasné, že banky ani jiné finanční společnosti nejsou příliš ochotny takovým lidem poskytovat další peníze, neboť si nejsou příliš jisti jejich schopností splácet.

U hypotéky bez registru se však ověřování, zda žadatel někde nemá dluh, který aktuálně splácí, neprovádí. Tím pádem na ni dosáhne mnohem více lidí. To však má samozřejmě svou cenu. Aby se firma poskytující hypotéky ochránila před neplatiči, jsou zde mnohem vyšší úroky, stejně jako sankce, především pak za neplacení. Záleží tedy jen na nás, pro kterou se rozhodneme. Jen je třeba se rozmyslet, zda je vůbec vhodné si ji brát.