Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Dovolená v Ománu – 10 důvodů, proč ano

Omán je skvělou destinací pro dovolenou v každém ročním období. Je to skvělá cestovní destinace s bohatou historií a kouzelnou krajinou. V Ománu naleznete jak vysoké pouštní duny, tak pláže, které lemují palmy, ale i zelené hory.

Ať už hledáte dobrodružství, jste milovníci ohromujících scenériích nebo potřebujete objevovat nové kultury a bádat v historii, Omán určitě překoná veškerá vaše očekávání.

Zde je 10 důvodů proč byste měli dovolenou v Ománu zvážit.

sultan-qaboos-grand-mosque-

 1. Autentická Arábie

Omán byl v historii klíčovým obchodním centrem a toto dědictví si nese až dodnes. Můžete zde cítit hrdost na svou starověkou kulturu, která sebou nese i odlišný pohled na modernizaci a rozvoj (nenajdete tu žádné výškové budovy). Města si zachovávají své tradiční kouzlo a beduínské hodnoty. Objevte, jací jsou Ománci přívětiví lidé spolu s typickou kahwou (silná káva s příchutí kardamomu, servírovaná s datlemi).

2. Země rozmanitosti

Od poušti trefně nazývané „Pustá končina“ po svěží zelený jih s ovocnými plantážemi a divokou zvěří, jako jsou gazely, Omán se může pyšnit jedinečnou různorodostí své krajiny na níž se rozkládá. A milovníci přírody jásají. V Ománu se tyčí nejvyšší hora poloostrova, rozprostírají se tu kouzelná města, jiskřivé moře, kaňony a fjordy.

3. Úžasná dobrodružství

Užijte se krásu pouštních dun na poušti Wahiba Sands, třeba na čtyřkolkách. Pokud upřednostňujete jiný dopravní prostředek, určitě vyzkoušejte pěší turistika na velbloudech společně s kempováním pod hvězdnou noční oblohou.

Hory můžete projít po oslích stezkách, procházet se po proudu řeky a pozorovat zkameněliny; horolezci zde najdou spoustu útesů, které lze zdolat. A ománské nedotčené vody nabízejí jedny z nejlepších potápění na světě.

4. Zamilujte se

Užijte si romantiku v tom nejlepším luxusu. Cestujte do Chedi Muscat luxusního a stylového hotelu, který se rozprostírá u písečné pláže. Al Baleed Resort v Salalahu má tropické zahrady, pláž a lagunu.  Velkolepé letovisko Shangri-La Barr Al Jissah vypadá, jako kdyby bylo vytesáno ze skály.

Pro dokonalé dobrodružství si zpestřete pobyt v beduínských stanech v resortu Desert Nights Camp a Dunes od Al Nahda.

5. Salalaha

Svěží hlavní město jižní provincie Dhofar je provoněno vůní kadidla, vyráběného dle starých receptů z pryskyřice stromu Kadidlovníku pravého.

Salalah oplývá archeologickými nalezišti, ovocnými plantážemi a divokou zvěří, jako jsou oryx, gazely a stěhovaví ptáci.

oman-jezero

6. Musandam

Toto skryté místo plné skalnatých fjordů, vesniček na kopci a opuštěných pláží, je ideální pro útěk ve stylu 1 001 Arabských nocí. Plavte se na Dhau (tradiční arabské plachetnici), sledujte delfíny a ponořte se ke korálovým útesům. Prozkoumejte pevnost Chasab, obdivujte prehistorické skalní malby a dopřejte si lázeňskou relaxaci.

7. Maskat

Díky politice, která zakazuje vysoko podlažní domy a obchodní historii, která sahá až tisíce let zpátky si hlavní město Ománu může zachovat svojí duši a srdce. Přístavní město je známé především svými lahodnými datli, perletí a rybami. Neměli byste si nechat ani ujít slavné tyčinky Muttrah Souq a šťávu z granátového jablka. Stejně tak by vám nemělo uniknout Národní muzeum představující fascinující časovou schránku ománské historie.

8. Hory

Ománská dramatická horská scenérie nabízí pole granátového jablka, růžové zahrady, malebné vesnice a fascinující reliéfy, jako je jeskyně Bimmah. Ve Wadi Shab Resort se hora setkává s mořem a Jebel Shams Resort se nachází na vrcholu nejvyššího vrcholu pohoří Al Hajar.

9. Příroda

Omán je rájem pro ekologické turisty a jeho rozmanité krajiny jsou domovem neuvěřitelně rozmanité flóry a fauny. Nedotčené pobřeží lemované korálovými útesy plné mořského života, delfíny a modrými velrybami. Když navštívíte přírodní rezervaci Jebel Samhan v Dhofar možná uvidíte i divoké arabské leopardy.

10. líhnutí želv

Milovníci přírody absolvují pouť v období od července do října, aby byli svědky neuvěřitelného období líhnutí želv Ománu. Přibližně 20 000 mořských želv – pět ze sedmi druhů na světě – se vylíhnou na ománských plážích.