Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Láska, co od ní očekávat ?

Láska, co od ní očekávat ?

Láska, která zamává každým z nás. Je plná různých emocí. Dělá nás šťastnými, vyčaruje nám úsměv na tváři, a podlamují se nám kolena. Pokud člověk potká tu opravdovou lásku, je celý svět jednodušší všech směrech. Ten pocit, že jste milován, je nepopsatelný. Ale každý neměl tu možnost, aby ji potkal, zažil, nebo ji byl součástí. Ale láska není jen krásný stav dvou zamilovaných. Umí být i plná smutku, bolesti a nenaplněného očekávání.

Každý z nás od lásky očekává něco jiného, a má nastavené různé priority, na které je zaměřen. Pokud se ponoříme hlouběji, asi by nás mělo v první řadě zajímat, jak to má nastavené náš protějšek, a co je pro něj celkově láska znamená. Jestli stojí o opravdovou lásku, nebo lásku, která je spíše zaměřená na lásku v posteli. 

love-2055372_960_720

Co opravdu očekáváme od lásky?

Důvěru, upřímnost, věrnost, náklonnost, porozumění, oddanost, city, respekt k druhému, toleranci, pocit bezpečí, intimitu.

Ale s láskou je také spojená vzájemná přitažlivost. Zdali mezi námi přeskočí jiskra. Pokud se tak stane, jsme nejšťastnější lidičky na světě. Pak si můžeme říct, ano to je to pravé, to co chceme. Vzájemné porozumění. Zda se umíme společně všem nezdarům postavit. Samozřejmě se chceme společně pobavit, zasmát se, a mít alespoň pár věcí společných.

hands-1150073_960_720

Láska je tak křehká a citlivá. Neměli bychom si s ní zahrávat na úkor druhých. Ale i láska má dvě strany jako mince. Může se také stát to, že se nenaplní naše vysněné očekávání, a pak přijde ta velká rána zklamání. Proto bychom neměli raději v lásce nic očekávat. Pokud přijde, přijmout ji s velkou pokorou. Nechat vše plynout, zkusit do ní dát vše, co si zaslouží, bez předsudků a intrik. Pokud se ukáže druhá strana mince? Nezoufejte, asi to nebyla ta láska, která by stála za to trápení. Špatná láska odejde, nová se objeví v ten správný čas. 

Neočekávejme, prožívejme, dejme ji šanci.