Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Jak poznat toxický vztah

Vztahy jsou základním stavebním kamenem společnosti. Pokud se však jedná o romantické vztahy, někdy se láska stává až toxickou, a vztah namísto naplnění přináší spíš zkázu. Jak rozpoznat, že je váš vztah toxický, a kdy z něj raději uniknout, dokud je ještě čas?

Když jej milujete, ale čas bez něj si užíváte víc

Pokud věříte svému citu k partnerovi, ale vždy se přistihnete, že v jeho nepřítomnosti se najednou cítíte volní, nejspíš je s vaším vztahem něco špatně. Každý pár si od sebe čas od času rád odpočine, na tom není nic zvláštního. Je však rozdíl mezi klasickou ponorkou, a dušením se v přítomnosti partnera.

agresor a oběť

Pokud máte strach činit vlastní rozhodnutí

Stává se vám, že pokaždé, když se máte pro něco rozhodnout, hlásek v hlavě vás nabádá, ať to raději neděláte? Co by na to řekl partner, určitě by zase něco namítal, nebo se divně tvářil. A tak to nakonec neuděláte, ačkoliv byste chtěli, protože vám to za ty hádky a stresy zkrátka nestojí.

Pokud se cítíte izolovaní

Je běžné, že se vašemu partnerovi nebudou líbit někteří vaši přátelé, zvlášť, pokud pochází z řad bývalých partnerů, nebo když za vámi dost očividně pálí. Jakmile mu však začne vadit každý, s kým se stýkáte, a vy najednou zjistíte, že máte přátel o poznání méně, možná už je něco špatně. Vztah by měl být o lásce a podpoře, nikoliv o izolaci a samotě.

pokrčené nohy

Pokud příliš často měníte své názory

Každý člověk má právo na svůj vlastní názor, a ten je tak správný, jak ho ten člověk vnímá. Někdy se ale názory mění v závislosti na tom, s kým trávíme čas, což je plně v pořádku, dokud nejde o věci zásadní. Jestliže vás partner proti vaší vůli mění v něco, čím být nechcete, je na čase zabrzdit, a zamyslet se.

Když se přestáváte mít rádi

Zdravé sebevědomí je pro šťastný život důležité. Někteří lidé však umí manipulovat natolik, že vás možná přesvědčí o vaší vlastní bezcennosti. Budou se tvářit jako vaši ochránci, ale ve skutečnosti vás chtějí slabé, aby vás mohli ovládat. Jakmile zjistíte, že vaše sebevědomí kleslo, a neustále se stydíte za své chyby, zkuste se zaposlouchat do toho, co vám partner sděluje, a oddělte to od emocí, abyste rozpoznali taktickou manipulaci.