Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Mladší lidé a „kalby“

Mně osobně by dost zajímalo, jaký máte názor na akce, jako jsou například diskotéky (dnes už „kalby“). Sama jsem devatenácti létá žena, která od svých kamarádů poslouchala, jak byli „kalit“, jak se hrozně opili, jak jim bylo špatně a jak se tam děli samé zajímavé věci. Nejsem introvert, akce mám ráda, ráda si užiji zábavu s přáteli, zatancuji si. Ale nikdy jsem na nějakou takovou diskotéku nešla. Proč? Když se podíváte na internet, najdete mnoho článků o otravě alkoholem, o policii v klubech, o rvačce, o házení drog do pití atd. Tohle mě prostě neláká, nepotřebuji požít mnoho alkoholu, tančit tam s někým cizím nebo se starat o opilé kamarády. To je hold můj názor.

společnost

Mnoho lidí se dostane do takové společnosti v této době už kolem šestnácti let. Na mnoha akcích se nehlídá, zda je dítě plnoleté či ne. A pokud dítě vypadá na osmnáct let, tak na co kontrolovat občanku. To je často problém podniků, kteří tyto akce pořádají, a pak se nesmí divit, že se tam objeví policie, která kontroluje mládež, zda jim bylo osmnáct, když požívají alkohol.

Často uvidíte lidi, kteří se vůbec neznají, ale mají se k sobě. Proč to tak je? Upřímně si řekněme, že alkohol odbourává hranice. Když jste například ve stresu, tak co vám řeknou známí: „Dej si panáka, to ti pomůže.” A takhle to berou ti, kteří jdou na podobné akce. Chtějí si to užít, tak chodí k baru.

společnost

Nejhorší je, když dítě řekne rodičům, že spí u kamarádky a že budou jen koukat na film a podobné věci. Nebo že dítě jede ke kamarádovi a budou hrát hry. Nakonec to tak není a dítě se přidá ke kamarádovi či kamarádce, kteří na akci jedou. Co se týče oblečení, tak i mladší děti se dokáží obléknout tak, že to normálně nosí spíše ti dvacetiletí, což je občas udivující. Nechcete být rodičem, kterému pak někdo zavolá, že vaše dítě je opilé, něco se stalo či mnoho dalších i horších věcí. Proto je dobré mít s dětmi dobrý vztah, nepovolovat jim vše, ale bavit se s nimi o co nejvíce věcech.