Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Kvalitní péče o starší rodinný dům se vyplatí

Jednou z nejdůležitějších a nejvíce namáhaných částí každého staršího domu je střecha. Té je potřeba věnovat velkou pozornost. Prvním krokem každého vlastníka je důkladné prozkoumání jejího stavu. Nejlépe odborníky, kteří už dopředu vědí, na které části je potřeba se zaměřit. Problém se střešní krytinou bývá mnohdy očím laika neviditelný. Ale s prvním vydatným deštěm může nastat potopa. Stačí i promočený strop pokoje v nižším poschodí. Anebo mokré skvrny nad schodištěm.

Výměna střešní krytiny

Aby se těmto problémů předešlo, a odborníci potvrdí špatný stav střešní krytiny, je potřeba jednat. V současné době je nabídka bohatá, a tak s výběrem nové střešní krytiny nebudete mít problém. Jenom je potřeba mít na zřeteli dřevěnou konstrukci stávajícího domu. Aby novou krytinu unesla. A podle toho vybírat. Co bude nutné udělat jako první po stržení staré střechy. Ošetřit všechny podpůrné části nátěrem a penetrací tak, aby vydržely dalších padesát let. Výhodnou variantou při rekonstrukci stávající střechy je ta z plechu. Mezi největší výhody patří její hmotnost a rychlá pokládka.

Nová plechová střecha

A rovněž její životnost je dlouhá. Což je dobrý faktor pro všechny vlastníky staršího domu. Naděje, že střecha bude sloužit dlouhá léta, bez jakékoliv údržby, je příjemná. Pokud se rozhodnete pro plechovou střešní krytinu, můžete si vybrat z několika typů. Buď to bude modulová, která se skládá stejně jako klasické střešní tašky. Jenom jejich velikost je menší. V nabídce specializovaných obchodů je široká nabídka těchto šindelů v mnoha barevných odstínech. Pokud se rozhodnete pro krytinu falcovanou, která je vhodná na střechy větších rozměrů, určitě budete spokojeni taktéž. Tyto trapézové plechy se pokládají v souvislých pásech či tabulích. A lze jimi pokrývat nejen střechu, ale i fasádu domu. Zvolit je potřeba tu nejvhodnější tloušťku plechu. A tento si poté nechat připravit na míru opravované střechy. Tyto trapézové plechy jsou rovněž nabízeny v široké barevné paletě. Ať už se majitel staršího domu rozhodne pro jakoukoliv variantu nové střešní krytiny, přejeme, aby sloužila dobře a dlouho.