Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Různé typy dovolené

Pokud jede člověk s rodinou, tak se více či méně snaží přizpůsobit. Nějaké náročné výstupy v horách s dítětem asi moc zábavné nebudou, takže se to většinou řeší pobytem u moře. Nebo někde u vody. Buď pod stan, nebo do hotelu. Podle toho, jaký chce, kdo komfort. A kolik má peněz.  

Bohužel, některé kempy jsou cenově na úrovni hotelů. Pokud jsou na to vybaveny, budiž, nemusíte být všude. Ale pokud tu žádný komfort není, tak pak člověk jen lituje vyhozených peněz. 

kemp

Situace v hotelu, či penzionu bývá pak většinou klasická, zde se vše odehrává ve stejné rovině a pokud najde člověk něco navíc, je pouze mile překvapen. Nemile překvapen bývá tehdy, když něco chybí, nebo se personál chová nepříjemně. Bohužel, je to smutný fakt. Letos jsme byli ubytováni asi v desítce hotelů či penzionů a někde skutečně bylo evidentní, že jim jde jen o to, aby host zaplatil a zbytek už nikoho nezajímá. Čekání na recepci, a nakonec volání mobilem, zda by sem někdo nemohl přijít je ještě to malé zlo. A to může být jeden rád, že tam vůbec telefon uvedený je. Toto si nevymýšlím, to se skutečně stalo.  

Další věci jsou pak otázky například vybavení, či toho, co potřebujete k pobytu. Základní hygiena je nutná, takže velká osuška a ručník je naprostým standardem a měl by být naprosto všude. Někde dokonce přidají i šampon, nebo mini mýdlo. Ne však všude.  

Klasické vybavení není třeba rozebírat. Navíc může být třeba lednice na pokoji nebo televizor.  

hotel

Čím jsem nejvíce trpěl já, bylo horko v některých pokojích. O zapůjčení obyčejného ventilátoru, který by alespoň trochu pomohl nikdo z majitelů hotelu či penzionu neuvažoval. Netuším proč, asi jsem jediný, kdo horko nesnáší. Přitom by to pro ně mohl být dosti výhodný obchod.  

Takže pokud se letos teprve chystáte někam na dovolenou, je lépe si zjistit, jak se věci skutečně mají. Předejdete tak zklamání.