Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Víte, jak co nejlépe zabezpečit dům, když odjíždíte pryč? Na tohle si dejte pozor!

Pokud odjíždíte na dovolenou, měli byste si vždy dokonale zajistit svůj byt. Nejde jen o to zkontrolovat, zda jste vše vypnuli. Braňte se proti zlodějům! 

Víte, jak co nejlépe zabezpečit dům, když odjíždíte pryč? Na tohle si dejte pozor! 

Blíží se konečně termín, kdy budete moci s rodinou vyrazit na dovolenou, na kterou jste tak dlouho čekali? Pojedete pryč na týden nebo dokonce na delší dobu? Určitě si nezapomeňte ještě před odjezdem zkontrolovat, zda svůj majetek necháte dobře zabezpečený. Nejen majitelé rodinných domů by na tohle měli dbát, i byty jsou ohrožené, protože zloděje mohou přitahovat zdánlivé maličkosti. Takže na co si dát před odjezdem pryč největší pozor? 

zámek na dveřích

Jako byste byli pořád doma

Často lidé dělají největší chybu a to docela nevědomky. Chlubí se, že jedou na dovolenou, rozhlašují to po sousedech, ale třeba to dávají i na sociální sítě. Právě na sociálních sítích jsme často součástí nejrůznějších veřejných skupin. Jenže vy nikdy nemůžete vědět, jestli skupinu nesleduje zrovna i nějaký potencionální zloděj. Proto si dávejte pozor, komu všemu o svém odjezdu říkáte. Nesdělujte cizím lidem zbytečně detaily a ani neříkejte kam a na jak dlouho odjíždíte. 

Naopak se svěřte jen rodině nebo dobrým známým, někoho z nich pak poproste, aby se u vás občas stavil. Zalít květiny, otevřít okna a hlavně vybrat schránku. Když u vás bude občas pohyb a schránka nebude přetékat, bude to skutečně vypadat, že u vás doma neustále někdo je. Jakmile vypadá dům příliš opuštěně, zloděje to logicky láká a to opravdu hodně. 

dva zloději

Pojistěte se 

Pojistit byste si měli samozřejmě svůj majetek, jakmile máte pojištění majetku, můžete odjíždět určitě o něco více v klidu, protože budete vědět, že i kdyby se něco stalo, máte to pojištěné. Ovšem pojištěním v tomto případě myslíme i to, abyste nezapomněli na dobré zabezpečení dveří ale i oken a jiných vstupů do domu. Je dobré mít bezpečnostní dveře nebo alespoň zámky. A v neposlední řadě se před odjezdem rozhlédněte a zkontrolujte si i to, co necháváte na zahradě nebo na terase domu. 

Cokoliv, co tam totiž zapomenete a neuklidíte to, může zloděje k vám domů nalákat. A je jedno, zda jde o nářadí, o kolo nebo dětskou koloběžku. Zlodějům se často hodí všechno.