Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Zajímavá technika

Technické vynálezy jsou velkým pokrokem naší doby a nevím, co já osobně bych si počala bez nějaké techniky a dalších podobných věcí. Pamatuji si sebe, jak jsem vždycky byla nešikovná na nějakou techniku. Kdybyste věděli, jak dlouho mi trvalo, než jsem se naučila jezdit na kole, tak to byste se divili. A myslím, že můj syn je asi po mně. Teď podle mého názoru taky záleží na tom, jak je kdo šikovný na techniku nebo podobné věci. Pamatuji si, že já jsem měla přidaná kolečka na mém dětském kole až do mých 8 let a opravdu si nedělám legraci, bylo to tak. A protože můj syn je po mě, a jemu šest let, taky on má zatím přidaná kolečka na svém dětském kole. Podle mého názoru je to asi každého věc. Někdo je prostě zdatný a technicky vyspělý a někdo ne.

Krása techniky.

Vezměte si, kdyby všichni byli v technice dokonalý. Jak by potom ten svět vypadal? Samozřejmě, že pěkně. Ale vemte si, že i technika může škodit. Jistě znáte nějaké filmy s roboty, kteří se spikli proti lidstvu, sice je to velký technický vynález, který jde dopředu, ale to byste určitě nechtěli. Teď myslím, že člověk má stále vládnout světu, ne žádný roboti nebo technika. Samozřejmě s technickými věcmi je to velmi jednoduché.

Technika je zajímavá.

Taky ale všechno bych vážně nechtěla, aby technika vládla nám. Myslím, že by to asi nebylo moc pěkné a taky nepraktické. Co bychom my lidi dělali, kdyby všechno za nás dělala technika? Myslím, že bychom jenom seděli doma, jedli a tloustli. A myslím, že to není zdravé. Podle mého názoru by si každý člověk měl uvědomit, co je v jeho životě důležité a co jsou jeho priority. Například já moc ráda dělám něco rukama ráda a šiju a hlavně pletu. A taky moc ráda jezdím na kole. A nyní si vemte, kdyby nějaký robot nebo jiná vyspělá technika jezdila na kole za vás. Sice ano, jsou elektrokola, ale u toho taky musíte šlapat.