Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Vlastní dům se zahradou jako bonus.

Chcete kvalitní bydlení, ale stále si nevíte rady kam a kolik investovat? A co takový rodinný dům, kde budete mít i svou vlastní zahradu s ovocnými stromy? Přáli jste si vždy vlastnit rodinný domeček, kde byste tak mohli vychovávat svoje děti? Pokud ano, ale stále si nejste jisti tak si zkuste přečíst pár rad a tipů. Kdo nemá v dnešní době hypotéku, ten jako by ani nebyl. Určitá část se musí našetřit, aby vše banka povolila. Jenomže kdo si může dopřát luxus jako je právě dům? Většina mladých lidí bydlí s rodiči. Plno z nich se chce, ale osamostatnit, a proto volí jako vhodné řešení bydlení s kamarádkou či kamarádem, protože je to pro ně daleko lepší než kdyby měli platit nájem sami a nezbylo by jim tak na živobytí.

dům

A co teprve takové společné bydlení s partnerem či partnerkou? Ano nějakou dobu se dá v bytě žít, ale proč by člověk měl strkat peníze někomu a několik let za to, že vlastně nic nevlastní? Proto je dobré se rozhodnout a vzít si tak rozumnou hypotéku. Nemusíte si rovnou koupit ten nejmodernější dům jaký se vám zrovna líbí, ale co  třeba nějak starší, který není tak moc dobrý, ale když si poté spočítáte kolik dáte za opravu tak vás to vyjde daleko levněji. Jenže kde najednou ušetřit? Každý kousek se počítá, proto si poctivě sepište vaše měsíční výdaje za co přesně jste utratili, nebo si následující měsíc vše zapisujte pěkně od začátku.

krajina

Najednou uvidíte, že ty boty, které se vám tak v obchodě líbily pro vás byly naprosto zbytečné, protože ty co máte z minulého roku stačí jen pořádně vyprat a vypadají naprosto jako nové. Nebo co ta kosmetika? Že jí doma máte málo? A co ty přeplněné kosmetické taštičky, které už nemáte kam dát? Místo pravidelných sobotních nákupů se vydejte raději do přírody kde vás to kromě benzínu nebo pár korun jízdy vlakem tolik nestojí. A co jídlo? Ano na tom se dá také velmi ušetřit. Proč si kupovat denně obědy, když si můžete navařit klidně i na několik dní dopředu? A poté si jen jídla vyndat z mrazáku? Takto se šetří, a pokud takto vydržíme delší dobu uvidíte sami, že vaše peněženka zajásá radostí.