Peril

Ekonomika státu je náramně komplikovaná záležitost, a proto si vyžaduje angažování skutečných odborníků. Ovšem kam se ani naši odborníci poděli?

Zachránit vztah nebo z něj odejít?

Lásky a jejich podoby

Některé jsou krásné, jiné končí špatně. Jedno mají ale společné, a to je vztah mezi dvěma lidmi. Vztah, který se vyvíjí celou dobu jeho trvání. V dnešní době není vůbec jednoduché najít partnera či partnerku, se kterým můžeme tzv. počítat na delší dobu. Někdo touží po krátkodobém vztahu, jiný zase touží po prožití celoživotní lásky s jedním partnerem. Všichni sledujeme ve své sociální bublině nebo na internetu vztahy ostatních lidí. Soudíme je, řešíme jejich cestu, jejich rozhodnutí, přešlapy, úspěchy. A to bez ohledu na to, zda aktuálně sami partnera máme, či jsme sami. Můžeme si to ale dovolit?

pár na pláži

Kdo chce moc, nemá nic
Toto pořekadlo platí v lásce dvojnásob. Dnešní doba plná internetu, chytrých telefonů a počítačů přímo vybízí k výměně partnera. Neuklízí po sobě? Nenosí vám kytky? Nebo vám dokonce byl nevěrný? Nestará se o děti? Najdete lepšího. Stačí pár kliků a hned si píšete s někým, kdo se zpočátku zdá jako ten nejlepší člověk pod sluncem. A tak snadno vyměníte partnera. Vždyť vám ty kytky nosí. I kamarádky vám jej pochválily. Chvilku to klape, a co se stane potom? Zpravidla je to ještě horší, než s tím předchozím partnerem. Dnes není běžné, že se partneři snaží vztah opravit. Prostě jej vyhodí. Ale to je škoda, protože za to hezké se má bojovat a to ošklivé a co se nepovedlo nemá zastínit ty krásné roky předtím. Samozřejmě nejde opravit všechno. Někdy je prostře vztah natolik rozbitý, že je opravdu lepší najít někoho jiného a začít znova.

smutný pár

Kdy to smysl nemá?
Tuto otázku si musí položit každý sám. Každý v nejlépe, co od vztahu očekával, zda jeho partner předpoklady naplňoval, kdy došlo ke zlomu a jak velkou trhlinu daný problém představuje. Není dobré setrvávat ve vztahu, kde jsou obrovské názorové rozdíly snad úplně ve všem. Chcete na dovolenou k moři, ale partner na hory? Chcete dvě děti ale on jedno? Nebo dokonce žádné? Nedokážete najít kompromis? Došlo na psychické či fyzické násilí? Máte dluhy? Lžete si? Pravděpodobně už není cesty zpět. Vždy ale pečlivě vše zvažte, abyste svého rozhodnutí jednou nelitovali. Opuštění jinak skvělého partnera kvůli blbosti vám může pěkně zavařit život.